fot. twitter.com

M. Morawiecki dla „Finacial Times”: Po wyborach do PE w Brukseli dojdzie do głębokich zmian

„Po wiosennych wyborach do PE dojdzie do głębokich zmian w Brukseli” – ocenił w rozmowie z brytyjskim dziennikiem premier Mateusz Morawiecki.

W wywiadzie dla „Finacial Times” szef polskiego rządu skrytykował też działania KE w zakresie reform sądownictwa w naszym kraju.

Jego zdaniem Unia Europejska, jako instytucja, potrzebuje reformy. Podobne stanowisko wyrażają też premierzy innych państw, jednak czekają na eurowybory – powiedział brytyjskiej prasie Mateusz Morawiecki.

„Finacial Times” przypomniał, że to między innymi „skrajnie prawicowe partie” cieszą się sporym poparciem przed wyborami do PE. W tym kontekście wymienił węgierski Fidesz oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Europoseł PiS prof. Karol Karski uważa, że tegoroczne eurowybory wpłyną na kształt całej UE.

– Te zmiany w obrębie UE w jakiś sposób przewartościują skład PE i przyszłej KE. Ważne jest, że cały czas UE jest organizacje międzynarodową składającą się z suwerennych państw realizujących własną politykę. Te wybory będą miały znaczenie dla ukształtowania PE i KE, ale tez na krajowych scenach politycznych. Należy liczyć na to, że zostanie mocno osłabiony blok, który rządzi obecnie, tych bezideowych partii nastawionych na sprawowanie władzy – podkreśla Karol Karski.

Wybory do PE zaplanowano w dniach od 23 do 26 maja 2019 roku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl