fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki: Centralny Port Komunikacyjny będzie kołem zamachowym gospodarki

Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas II edycji Kongresu Rozwoju Kolei – Przyszłość i Perspektywy na Stadionie Narodowym, że Centralny Port Komunikacyjny będzie kołem zamachowym gospodarki. Jak podkreślił, rząd realizuje „konsekwentnie strategię rozwoju kolei”.

Kongres poświęcony jest zagadnieniom inwestycji na kolei. W wydarzeniu, oprócz władz państwowych i samorządowych, biorą udział przedstawiciele branży kolejowej.

Szef rządu wskazał, że aby wejść w XXI wiek, potrzebujemy przełomu technologicznego i rozwoju opartego o nowe założenia komunikacyjne i infrastrukturalne.     Takim założeniem – jak dodał – jest Centralny Port Komunikacyjny.

– Sądziliśmy dwa lata temu, że trzeba będzie tłumaczyć zasadność, konieczność utworzenia tego portu w Polsce. Tak nie jest. Nasi partnerzy zagraniczny doskonale rozumieją, że ten port jest tutaj potrzebny, że jest to ogromna szansa na skok cywilizacyjny dla Polski. Jestem przekonany, że CPK, wraz z jego szprychami, będzie kołem zamachowym rozwoju gospodarczego całej polskiej gospodarki. Będzie to ogromna szansa na zwiększenie potencjału handlowego, biznesowego i inwestycyjnego dla polskiej gospodarki – powiedział.

Kongres Rozwoju Kolei – Przyszłość i Perspektywy zakończy się dzisiaj. W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło ponad 700 osób.

RIRM

drukuj