fot. pixabay.com

Chorzy na AZS apelują do premiera M. Morawieckiego o refundację nowoczesnego leczenia biologicznego

AZS, czyli atopowe zapalenie skóry, to jedna z uciążliwych chorób. Trwający świąd jest tak silny, że pacjenci nie są w stanie nad nim zapanować. To powoduje, że często drapią się do krwi, by na chwilę poczuć ulgę.

W ocenie [Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych] jedynym możliwym ratunkiem dla tych osób jest skuteczna terapia biologiczna. Jednak w Polsce nie jest ona refundowana, w przeciwieństwie do większości krajów Unii Europejskiej. Stąd apel do premiera. [czytaj więcej] 

Hubert Godziątkowski, prezes Towarzystwa Chorób Atopowych wyjaśnia, na czym polega terapia biologiczna u osób z AZS.

– Jest to leczenie, które polega na dostarczaniu do organizmu przeciwciał. Jest to leczenie, które albo likwiduje, albo niweluje część najgorszych objawów, towarzyszących pacjentom z atopowym zapaleniem skóry. Objawami AZS są świąd, stany zapalne skóry. Są to objawy, które pociągają za sobą inne choroby współistniejące. AZS znacznie obniża komfort życia pacjentów, ale także ich rodzin – podkreślił Hubert Godziątkowski.

Szacuje się, że obecnie około 500 pacjentów z ciężką chorobą AZS wymaga wdrożenia terapii biologicznej.

MOŻNA DODAĆ LIST PTCA DO PREMIERA:

źródło: ptca.pl

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl