Szykuje się kolejny atak opozycji na obóz rządzący

Szykuje się kolejny atak opozycji na obóz rządzący. Jak wynika z informacji wPolityce.pl, tym razem na celowniku ponownie ma się znaleźć premier Mateusz Morawiecki.

Szefowi rządu ma zarzucać się loty służbowym helikopterem na jego prywatną działkę w Dębkach, której miał nie wykazać w oświadczeniu majątkowym oraz bezprawną ochronę jego żony przez funkcjonariuszy SOP. Portal informujący o szykowanym ataku na premiera ustalił, że wszystkie zarzuty mające paść pod adresem jego osoby są nieprawdziwe.

Rzecznik resortu sprawiedliwości Jan Kanthak był pytany na antenie Radia Maryja o to, czy Zjednoczona Prawica jest przygotowana na kampanię, w której z tygodnia na tydzień będą różnego rodzaju ataki opozycji na poszczególne osoby z obozu rządzącego.

– Od początku jesteśmy przygotowani, bo ta opozycja od początku nazywała się totalną opozycją. Kiedy jakaś partia nie ma swojego programu, nie ma pomysłu, nie ma wizji, nie ma propozycji dla Polaków, to nie pozostaje nic innego, jak operować w tej strefie symbolicznej próby znalezienia dziury w całym. Najlepszym przykładem jest porównanie kwestii lotów, kiedy prezes Kaczyński będąc w opozycji w 2011 roku, mając program i pomysł na Polskę, nie czepiał się – mówiąc kolokwialnie – Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej ws. lotów ówczesnego premiera. Sam powiedział oficjalnie na konferencji, że nie czyniłby tutaj zarzutów, ponieważ można było czynić zarzuty w innych sprawach, dużo ważniejszych z punktu widzenia Polaków. To właśnie nas różni od Platformy Obywatelskiej – zaznaczył Jan Kanthak. 

Ostatnio opozycja atakowała marszałków: Sejmu Marka Kuchcińskiego i Senatu Stanisława Karczewskiego. Nie spowodowało to jednak spadku poparcia dla PiS. Według najnowszych sondaży na partię rządzącą chce głosować nawet 44 proc. badanych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl