Premier M. Morawiecki w Katowicach: Stoimy przed wielką szansą zmiany dla Polski, dla Śląska

Stoimy przed wielką szansą zmiany dla Polski, dla Śląska – mówił w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński akcentował, że planem numer jeden dla Śląska jest węgiel wysokiej jakości.

W stolicy Górnego Śląska odbyła się kolejna regionalna konwencja PiS. Szef rządu w swoim wystąpieniu przekonywał, że warto zaufać partii Prawo i Sprawiedliwość, bo władze sejmiku śląskiego we współpracy będą mogły zrobić jeszcze więcej.

– Obiecujemy to właśnie tutaj na ziemi śląskiej, zagłębiowskiej, całego województwa, że nasi radni – radni Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa – będą bardzo dobrze, znakomicie współpracować z władzami centralnymi, żeby jeszcze lepiej wdrażać bardzo atrakcyjny program dla Śląska i naszą „Piątkę” dla województwa śląskiego – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier zapowiedział też, że w najbliższych latach będzie do wykorzystania dla województwa śląskiego ponad pięćdziesiąt miliardów złotych. Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił m.in. o planie partii dla górnictwa.

– Przecież w tej chwili w Polsce węgla jest za mało, wzrasta import węgla. Jest potrzebny węgiel wysokiej jakości, bo on będzie się wpisywał w ten wielki plan Ciepły Dom, „Czyste powietrze”. Do tych pieców, które będą montowane, jest potrzebny właśnie taki węgiel. Są też nowe bloki energetyczne, które będą potrzebowały milionów ton węgla, już dzisiaj planuje się import. To trzeba rozwiązać, to jest ten plan numer jeden, który jest potrzebny w tej chwili dla Śląska – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS dodał, że plan dla Śląska jest możliwy do zrealizowania tylko przy poparciu społecznym.

Dziś w ramach kampanii wyborczej premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński będą przebywać w województwie świętokrzyskim.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl