fot. Autorstwa UpstateNYer - Praca własna; derivative work of the following:WTC smoking on 9-11.jpegby Michael Foran on FlickrDN-SD-03-11451.JPEGby the United States NavyUA Flight 175 hits WTC south tower 9-11 edit.jpegby TheMachineStops on FlickrWTC-Fireman requests 10 more colleagesa.jpgby the US GovernmentFlight93Engine.jpgby the US GovernmentVideo2 flight77 pentagon.pngby the United States Department of Defense, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12722547

M. Morawiecki: Tragedia WTC 11 września 2001 r. zraniła nas wszystkich

Atak terrorystyczny w Nowym Jorku 11 września 2001 r. nie był tylko atakiem na Stany Zjednoczone, tragedia WTC zraniła nas wszystkich – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. 20 lat później przeciwstawienie się terrorowi to jedyny sposób na zbudowanie wolnego i bezpiecznego świata – ocenił.

 „11 września nie był tylko atakiem na Stany Zjednoczone. Tragedia WTC zraniła nas wszystkich. 20 lat później przeciwstawienie się terrorowi to jedyny sposób na zbudowanie wolnego i bezpiecznego świata. Modlimy się za ofiary i czcimy tych, którzy poświęcili swoje życie pomagając innym. Nigdy nie zapomnimy” – napisał na Twitterze premier.

11 września 2001 r. Terroryści Al-Kaidy porwali w USA cztery samoloty, z których dwa uderzyły w budynki WTC w Nowym Jorku, trzeci w gmach Pentagonu w Waszyngtonie; czwarty (który miał uderzyć w waszyngtoński Kapitol) rozbił się w Pensylwanii po akcji pasażerów, którzy podjęli walkę z porywaczami. W wyniku ataku zginęło prawie trzy tysiące osób, wśród nich sześcioro Polaków.

PAP

drukuj