Warszawa: Z Krakowskiego Przedmieścia w godzinach popołudniowych wyruszy dziś „Orszak Dziejów” pod hasłem „Wolni jak orły”

Ulicami Warszawy przejdzie dziś „Orszak Dziejów” pod hasłem „Wolni jak orły”. Widowisko historyczne ma na celu przybliżenie i upamiętnienie wielkich Polaków. W tym roku główny akcent położony zostanie na poznanie Prymasa Tysiąclecia, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Orszak wyruszy o godz. 16.00 z Krakowskiego Przedmieścia w stronę Placu Zamkowego. W trakcie marszu będzie można zobaczyć postacie historyczne, które zasłużyły się dla Rzeczypospolitej.

Wśród nich będą m.in. książę Mieszko I, król Jan III Sobieski, Adam Mickiewicz, Maria Curie-Skłodowska oraz św. Jan Paweł II.

Na Placu Zamkowym odbędą się spektakle oraz słuchowiska. W dużej mierze będą one poświęcone Słudze Bożemu ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu – mówi Anna Murawska, organizator i reżyser „Orszaku Dziejów”.

– Mamy niespodziankę dla miłośników ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Będzie pokazany filmik z 1965 roku z Prymasem Tysiąclecia w roli głównej. To film, który jeszcze nigdzie nie był pokazany. Tytuł filmu to „Uśmiech Ojca”. Wydaje się, że ks. kard. Stefan Wyszyński uśmiechnie się wtedy do wszystkich obecnych na placu – zaznacza Anna Murawska.

Na uczestników Orszaku będą też czekały gry historyczne. Organizatorzy wydarzenia chcą ten sposób chcą zachęcić rodziny, a zwłaszcza młodzież, do poznawania dzieł Polski i wielkich Polaków na przestrzeni wieków.

RIRM

drukuj