PSL wystawi kandydata na prezydenta Warszawy

Polskie Stronnictwo Ludowe nie poprze żadnych kandydatur w wyborach na prezydenta Warszawy, tylko wystawi własnego kandydata. Na razie jednak nie wiadomo, kto nim zostanie.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że partia wystawi swojego pretendenta na fotel głowy miasta Warszawy.

„PSL wystawi swojego kandydata w Warszawie. Po pierwsze, widząc miałkość kandydatów, którzy dzisiaj okładają się maczugami, ścigają się na eventy, to po prostu nie ma poważnej dyskusji o Warszawie. Po drugie, kampania warszawska bardzo ogniskuje” – podkreślił polityk.

Ponadto, zdaniem lidera PSL, te wybory to szansa na dalsze sukcesy i partia nie może ich przegapić.

„Te wybory ustawiają pozycje startowe do wyborów parlamentarnych i z tego powodu również chcę zachować podmiotowość PSL, bo jeżeli podmiotowość byśmy utracili na etapie wyborów samorządowych, w których jesteśmy najmocniejsi, to z czym ja mogę iść do wyborów parlamentarnych?” – mówił szef PSL.

Pojawiły się także spekulacje, że kandydatem zostanie obecny rzecznik PSL Jakub Stefaniak. Przewodniczący ugrupowania nie potwierdził jednak tych informacji.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl