fot. https://twitter.com/Kombatanci

Warszawa: uroczystości 87. rocznicy śmierci J. Piłsudskiego i 52. rocznicy śmierci gen. W. Andersa

Przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbyły się dziś główne obchody 87. rocznicy śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego oraz 52. rocznicy śmierci gen. Władysława Andersa. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, kombatanci oraz ok. 1000 strzelców z różnych części Polski.

Podczas obchodów wręczono sztandar Związkowi Strzeleckiemu Strzelec Józefa Piłsudskiego. Matką chrzestną sztandaru została marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Ten sztandar, który dzisiaj otrzymaliście, jest wyróżnieniem, ale też jest wielkim zobowiązaniem. Ten sztandar niesie ze sobą idee, które nas łączą, które łączą obecne pokolenia z tymi, które walczyły o Polskę w przeszłości. Noście go z dumą, wysoko, ale pamiętajcie, że każdego dnia musicie być gotowi na wypełnianie zobowiązań, jakie ciążą na was, powinności wobec ojczyzny i narodu w każdych warunkach, nie tylko w czasie pokoju – podkreśliła.

Wcześniej sprawowana była Msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Eucharystii przewodniczył ks. ppłk. Kryspin Rak, wikariusz generalny biskupa polowego.

RIRM

drukuj