fot. PAP/Leszek Szymański

Warszawa: Radni PiS zorganizują dziś spotkanie opłatkowe w przerwie sesji rady miasta

Warszawscy radni PiS zorganizują dziś własne spotkanie opłatkowe w przerwie ostatniej w tym roku sesji rady miasta. To reakcja na decyzję przewodniczącej Rady Ewy Malinowskiej-Grupińskiej z Koalicji Obywatelskiej. Polityk poinformowała, że planowane spotkanie radnych na 17 grudnia będzie miało charakter stricte samorządowy, bez udziału kapłanów.

Przeciwko tej decyzji zaprotestowali radni PiS-u. W liście do przewodniczącej rady miasta podkreślili m.in., że spotkania opłatkowe były spotkaniami przy modlitwie i stole, a przede wszystkim „spotkaniami ludzi życzliwych sobie i zatroskanych o sprawy Warszawy”.

Działania w radzie miasta to ciężar koalicji PO z partiami skrajnie lewicowymi – ocenił szef klubu radnych PiS Cezary Jurkiewicz. Radni PiS-u odbierają to, co się stało, jako próbę odseparowania Świąt Bożego Narodzenia od ich religijnego charakteru.

– Przewodnicząca rady miasta podjęła decyzję o pewnej likwidacji tradycji, która była związana ze spotkaniem opłatkowym przy każdej ostatniej sesji przed Bożym Narodzeniem. Chcemy dać taką możliwość tym, którzy czują potrzebę i uważają, że to ważne, przede wszystkim ludziom, którzy są niewierzący ale też wszystkim, którzy chcą być razem z nami, aby móc się podzielić opłatkiem jako pewna tradycja, ale też gest oczekiwania na święta i prawdziwe doświadczenie Bożego Narodzenia. Chcemy, żeby przez ten fakt nie wypychać Pana Boga z przestrzeni publicznej, żeby była możliwość tego, aby to było błogosławienie naszej pracy dla Warszawy i tego, co robimy w radzie Warszawy – powiedział Cezary Jurkiewicz.

Warszawscy radni PiS zapraszają każdego, kto chce, aby przyszedł i podzielił się opłatkiem i życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie planowane jest na godz. 12.00 w siedzibie Rady miasta stołecznego Warszawy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl