fot. PAP/Leszek Szymański

Protest przeciwko noszeniu maseczek

W Warszawie miała miejsce manifestacja przeciwników obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Protestujący są przeciwko obowiązkowi noszenia ochronnych maseczek.

 

To już kolejny protest przeciwników noszenia maseczek. Wśród zebranych przed Sejmem był były kandydat na prezydenta RP – przedsiębiorca Paweł Tanajno.

– Wygląda na to, że żaden z ministrów zdrowia nie ma pomysłu jak przeciwdziałać. Nadużywane jest prawo, które definiuje jako epidemię pojawienie się jakiegokolwiek nowego wirusa – ocenił Paweł Tanajno.

Nieporadność i brak konsekwnecji rządu. To zarzuty, z którymi przyszli protestujący. Nikt z zebranych osób nie miał maseczki. Zdaniem protestujących noszenie maseczek  nie tylko nie chroni przed koronawirusem, ale przyczynia się do szerzenia innych chorób np. dermatologicznych czy immunologicznych. W liście skierowanym przez onkologa prof. Ryszarda Rutkowskiego do byłego już ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, medyk twierdzi, że pandemia to fikcja.

– Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą – przypomniała zdanie Josepha Goebbelsa – Dorota Sienkiewicz, doktor nauk medycznych.

Protestujących wspierali także przedstawiciele Konfederacji.

– Władza dyktuje nam, co mamy przyjąć jako zbawienne rzekomo środki zabezpieczające nasze zdrowie – mówił z kolei Grzegorz Braun, poseł Konfederacji.

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia informuje o 603 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem.  Łącznie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 73 tys. 650. Jak dotąd zmarły 2 tys. 182 osoby.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl