Wiceprezydent Warszawy odwołany

Wiceprezydent stolicy Jarosław Kochaniak został odwołany w związku z wdrażaniem tzw. ustawy śmieciowej.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że Kochaniak podał się do dymisji na jej prośbę. Nowym wiceprezydentem zostanie dotychczasowy burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski.

Dymisja jak tłumaczyła Hanna Gronkiewicz -Waltz ma związek z orzeczeniem Krajowej Izby Odwoławczej. Izba nakazała miastu zmianę specyfikacji warunków przetargu na odbiór i zagospodarowanie śmieci w Warszawie.

Maciej Wąsik, radny PiS miasta Warszawy stwierdził, że jest to decyzja spóźniona. Podkreśla, że był to najgorzej pracujący wiceprezydent stolicy.

–  Jedno jest pewne – Hanna Gronkiewicz-Waltz zaczyna tonąć w śmieciach. To już koniec PO w Warszawie. Dopuszczenie do takiego skandalu, że nie są rozstrzygnięte przetargi na wywóz śmieci to zgroza. Pani prezydent twierdzi, że będzie mogła sfinansować w Warszawie faktury, które będą płacili za wywóz śmieci. To będzie jeden wielki chaos. Mamy 25 dni do 1 lipca i wejścia nowego systemu. Zapowiada się ogromny chaos i kryzys śmieciowy w Warszawie – powiedział radny Maciej Wąsik.

Kochaniak od grudnia 2007 r. prowadził w imieniu prezydenta Warszawy zadania z zakresu infrastruktury, nadzoru właścicielskiego, realizacji projektów przy udziale partnerów prywatnych, a także ochrony i kształtowania środowiska.

RIRM

drukuj