fot. flickr.com

Dziesiątki tysięcy Hiszpanów w kampanii “Jeden z nas”

Ponad 40 tys. Hiszpanów poparło już kampanię “Jeden z nas”. Jej organizatorzy domagają się od Unii Europejskiej ochrony ludzkiej istoty od momentu poczęcia.

W Madrycie ponad 500 osób podpisało list poparcia dla inicjatywy “Jeden z nas”, w tym naukowcy, lekarze, politycy, dziennikarze i przedsiębiorcy. Łącznie ponad 40 tys. Hiszpanów przyłączyło się do kampanii “Ludzki embrión jest jednym z nas: pomóż nam go bronić”. W 27 krajach EU poparło ją już blisko pół miliona osób.

– Jesteśmy zjednoczeni w obronie embrionu. Nie poddamy się, aby kultura śmierci przeniknęła Europę – powiedziała María Crespo, rzecznik kampanii “Jeden z nas”.

Głównym celem kampanii jest “przywrócenie embrionowi ludzkiej godności”, podkreśliła Alicia Latorre, przewodnicząca Hiszpańskiej Federacji Stowarzyszeń Pro-Life.

– Obecni na spotkaniu specjaliści z bioetyki i genetyki przypomnieli, że życie zaczyna się od chwili poczęcia i jest niezbędnym warunkiem dla pozostałych praw – z Madrytu mówił o. Marek Raczkiewicz, redemptorysta.

Aby UE mogła przyjąć postulat, przynajmniej siedem krajów musi uzyskać minimalną wymaganą liczbę podpisów lub wszystkie kraje unijne (27) uzyskać łącznie poparcie miliona osób. Pierwszy warunek został już spełniony: osiem krajów – Austria, Hiszpania, Holandi, Polska, Słowacja, Węgry, Włochy – uzyskały wymagane minimum podpisów.

RIRM

drukuj