[TYLKO U NAS] M. Guziak-Nowak: Od decyzji TK, że tzw. aborcja dzieci podejrzanych o ciężką wadę jest niezgodna z Konstytucją RP, nie pojawiła się żadna propozycja dla rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnością

Po opublikowaniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. przesłanki eugenicznej rządzący składali deklaracje dotyczące konkretnej pomocy materialnej, psychologicznej czy medycznej dla rodzin, których dotyczą zapisy wyroku. Do tej pory nie pojawiła się żadna nowa propozycja dla rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnością – powiedziała Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

22 października 2020 roku polski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że tzw. przesłanka eugeniczna dopuszczająca tzw. aborcję dzieci podejrzanych o ciężką wadę jest niezgodna z Konstytucją RP. [czytaj więcej]

https://twitter.com/PiotrUscinski/status/1319272239569592321?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1319272239569592321%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.radiomaryja.pl%2Finformacje%2Fzwyciestwo-zycia-nad-smiercia-trybunal-konstytucyjny-uznal-tzw-aborcje-eugeniczna-za-niezgodna-z-konstytucja-rp%2F

Opublikowanie orzeczenia miało miejsce 27 stycznia 2021 roku.

– Trybunał przywrócił właściwy porządek rzeczy. Teraz osoba dorosła jest zobowiązana zatroszczyć się o dziecko. (…) Ciągle jednak zdarzają się sytuacje, gdzie lekarz mówi o tym, że dane dziecko prawdopodobnie urodzi się bardzo chore i wręcza kobiecie karteczkę z telefonem do czeskiej lub słowackiej kliniki aborcyjnej. Mamy więc jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Czy ustanowione prawo jest obowiązujące, czy jest martwe i znajduje się tylko na papierze? – zapytała Magdalena Guziak-Nowak.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przyjrzało się statystykom podawanym na profilach „Aborcja Bez Granic”. Mowa w nich jest o tym, że 8,5 tys. kobiet korzystało z ich pomocy telefonicznej, a ponad 2,7 tys. napisało maila o udzielenie porady. Tymczasem osoby działające w ramach inicjatywy twierdzą, że pomogły w tzw. aborcji 34 tysiącom kobiet.

– Do „Aborcji Bez Granic” miały zadzwonić 274 osoby szukające tabletki „dzień po”, a do „Aborcyjnego Dream Teamu” będącego – co istotne – podgrupą wspomnianej inicjatywy miało zadzwonić aż 967 osób. (…) Oficjalnymi statystykami uwzględniającymi tzw. turystykę aborcyjną chwali się Wielka Brytania. Z nich wynika, że w 2019 roku 44 Polki udały się na Wyspy, aby dokonać tzw. aborcji. W roku 2020 r. było ich dwa razy mniej. (…) Sprawdza się stara dobra strategia zawyżania statystyk tzw. aborcyjnego podziemia – zwróciła uwagę gość TV Trwam.

Po opublikowaniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego rządzący składali deklaracje dotyczące konkretnej pomocy materialnej, psychologicznej czy medycznej dla rodzin, których dotyczą zapisy wyroku.

– Nie pojawiła się żadna nowa propozycja dla rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnością. W styczniu Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka opublikowało dokument pt. „Raport na temat ubóstwa wśród dzieci z niepełnosprawnością”. Napisaliśmy w nim, że w Polsce mamy 245 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Ich rodzice otrzymują zasiłek w wysokości 215 zł 48 gr – to pieniądze nieprzystające do niczego. (…) Najwyższy czas, by uwolnić świadczenie pielęgnacyjne z pułapki świadczeniowej. Obecnie jeśli rodzic decyduje się przejąć całkowitą opiekę nad dzieckiem, musi zrezygnować z pracy zawodowej i otrzymuje świadczenie pielęgnacyjne w wysokości 1800 złotych. (…) Rodzice chcieliby legalnie dorobić do domowego budżetu – powiedziała gość TV Trwam.

Przed wszystkimi chrześcijanami stoi zadanie przypominania oraz edukowania o świętości życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

– Pamiętajmy, że historyczne orzeczenie TK zapadło 22 października, czyli we wspomnienie św. Jana Pawła II, który był wielkim orędownikiem prawa do życia każdego dziecka. Nie poddawajmy się zwątpieniu. Życie zwycięży śmierć – zaznaczyła Magdalena Guziak-Nowak.

TV Trwam News

drukuj