fot. pixabay.com

Rośnie kara nałożona przez TSUE dla Hiszpanii

Kara TSUE  dot. uzdatniania wody w Hiszpanii przekroczyła 53 mln euro. Suma wciąż rośnie.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w lipcu 2018 roku orzekł, że Hiszpanii nie udało się wykonać dyrektywy unijnej dotyczącej uzdatniania wody w aglomeracjach miejskich. Chodzi tu o 9 miejscowości, w których mieszka  blisko 400 tys. osób, gdzie brakuje właściwego systemu oczyszczania ścieków. Unijny organ nałożył więc na kraj karę pieniężną.

Aktualnie przekracza ona 53 mln euro. Kwota, z powodu opóźnień we wdrażaniu decyzji sądu z Luksemburga, cały czas rośnie. Z informacji rządu Pedro Sancheza wynika, że wypełnienie orzeczenia TSUE przez hiszpańskie władze nie będzie możliwe wcześniej niż pod koniec 2023 roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl