fot. facebook.com/PrawicaKawecki/

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Ustąpienie TSUE przez Polskę oznaczałoby przyzwolenie na budowanie superpaństwa

Ugięcie się przed szantażem ze strony Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przez rząd oznaczałoby opuszczenie biało-czerwonej flagi. Ewentualna kapitulacja oznaczałaby przyzwolenie na budowanie przez UE superpaństwa na gruzach suwerenności państw członkowskich Wspólnoty – powiedział dr Krzysztof Kawęcki, prezes zarządu Stowarzyszenia „Wiara i Czyn”, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.  

Warszawski Sąd Okręgowy uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia „Marsz Niepodległości”. Tym samym sąd uwzględnił odwołanie warszawskiego ratusza w tej sprawie. Orzeczenie jest nieprawomocne. Organizatorzy wydarzenia taką decyzję uważają za haniebną. [czytaj więcej]

– W ubiegłym roku prezydent Warszawy wydał decyzję o zakazie organizacji „Marszu Niepodległości” motywując to trudną sytuacją epidemiczną. Nie przeszkadzało to Rafałowi Trzaskowskiemu na wzięcie udziału w tzw. strajku kobiet, mimo wspomnianej sytuacji. (…) Decyzja jest skandaliczna, motywowana względami politycznymi, a nie prawnymi. To kolejny krok działań przeciwników polskości. Tydzień temu Prokuratura Okręgowa w Warszawie odrzuciła wniosek Koalicji Obywatelskiej o delegalizację Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”. Teraz prezydent Warszawy umorzył wniosek dot. zakazu marszu, co może oznaczać pozbawienie Polaków możliwości świętowania narodowego dnia niepodległości – powiedział dr Krzysztof Kawęcki.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, przed laty mówił o tym, że „polskość to nienormalność”. Patrząc na działania Koalicji Obywatelskiej oraz osób popierających partię, widoczne są działania wymierzone przeciwko polskiej racji stanu.

– Wypowiedzi (tamtej strony – red.) są zbieżne z wypowiedziami znaczących polityków Unii Europejskiej. (…) Rafał Trzaskowski mówił ostatnio o tym, że w „Marszu Niepodległości” biorą udział skrajni nacjonaliści, ale jako kandydat na prezydenta Polski zapowiadał, że weźmie udział w wydarzeniu, jeżeli będzie on bezpieczny i będą mogły wziąć w nim udział rodziny z dziećmi. Przesłanki zostały spełnione. (…) Teraz prezydent Warszawy wykorzystuje kruczki prawne, aby zdelegalizować „Marsz Niepodległości” – zauważył gość Radia Maryja.

Posłowie tzw. totalnej opozycji w Parlamencie Europejskim żądali ukarania Polski w sprawie związanej z działalnością Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył na Polskę karę w wysokości 1 mln euro dziennie za brak zawieszenia przepisów związanych ze wspomnianą instytucją. Wcześniej ukarano nasz kraj za działanie kopalni Turów.

– To są preteksty wywierania finansowego szantażu ze strony Unii Europejskiej. Gdyby rząd polski spełnił warunki, to potem pojawiłyby się kolejne sprawy. Ugięcie się przed szantażem ze strony TSUE przez rząd oznaczałoby opuszczenie biało-czerwonej flagi, zaś ewentualna kapitulacja oznaczałaby przyzwolenie na budowanie przez UE superpaństwa na gruzach suwerenności państw członkowskich Wspólnoty – podkreślił prezes zarządu Stowarzyszenia „Wiara i Czyn”.

Cała rozmowa z dr. Krzysztofem Kawęckim dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj