Dr K. Kawęcki: Głos ks. abp. M. Jędraszewskiego był głosem bardzo oczekiwanym przez wiernych ze strony Kościoła

Głos ks. abp. Marka Jędraszewskiego był bardzo oczekiwany przez wiernych i potrzebny. To historyczne stanowisko – ocenił w programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam dr Krzysztof Kawęcki, politolog.

Chodzi o homilię, w której metropolita krakowski odniósł się do ideologii LGBT. I nazwał ją „tęczową zarazą”. Po tych słowach ks. abp Marek Jędraszewski stał się obiektem zmasowanych ataków środowisk homoseksualnych i lewicowo – liberalnych działaczy.

Dr Krzysztof Kawęcki podkreślił, że stanowisko ks. abp. Marka Jędraszewskiego to przejaw wierności Ewangelii.

Ten głos ks. abp. Marka Jędraszewskiego był głosem bardzo oczekiwanym przez wiernych ze strony Kościoła. Został przyjęty z wdzięcznością. To była historyczna homilia. Można porównać ją do słów – też historycznych i znaczących – księdza prymasa Stefana Wyszyńskiego, kiedy mówił w stosunku do władz komunistycznych „non possumus, dalej się nie posuniemy, dalej mówimy stop”. Tak samo ks. abp Jędraszewski powiedział „nom possumus” deprawacji, walce z moralnością, z normalnością, z Kościołem. To jest bardzo ważne, to była mowa ewangeliczna: „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie” – akcentował.

W obronie ks. abp. Marka Jędraszewskiego stanęli wierni, którzy m.in. w sobotę przed Kurią w Krakowie manifestowali poparcie i modlili się [czytaj więcej].

Ks. abp Marek Jędraszewski podziękował wczoraj na Jasnej Górze za wsparcie modlitewne, pokutne i wszelkie formy solidarności. Powiedział, że sobotnia modlitwa to wyraz odpowiedzialnej i głębokiej miłości do Kościoła i Ojczyzny [czytaj więcej].

RIRM

drukuj