fot. Joanna Adamik/Archidiecezja Krakowska

Wielkie poparcie dla ks. abp. M. Jędraszewskiego, który stanął w obronie prawdy niszczonej przez środowiska LGBT

Franciszkańska 3, to jeden z najsłynniejszych adresów w Polsce. W sobotę w Godzinę Bożego Miłosierdzia miejsce to stało się centrum wielkiego modlitewnego spotkania. Przed siedzibę krakowskiej kurii przybyły rzesze wiernych z różnych zakątków Polski, by stanąć w obronie księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

– Nasza tu obecność jest reakcją na falę nienawiści, jaka spotyka naszego arcybiskupa, na ogromne bluźnierstwa, na obrażanie naszej Matki Maryi Królowej Polski – podkreślali organizatorzy spotkania modlitewnego. 

Z modlącymi łączyli się między innymi pielgrzymi idący na Jasną Górę, górale z Łudźmierza i Krzeptówek w Zakopanem, Polonia z Kanady i Stanów Zjednoczonych, wierni z diecezji bawarskiej w Niemczech, a także osoby konsekrowane.

Tak, jak powiedział papież Benedykt XVI: „Dziś przyszło już bronić nie tylko wiary, ale rozumu, zdrowego rozsądku” – akcentował ks. Władysław Zązel, kapelan Związku Podhalan.

W obronie tego zdrowego rozsądku stanął ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, który ideologię LBGT nazwał po imieniu.

Czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, nasze serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – mówił metropolita krakowski w pamiętnej homilii wygłoszonej w 75. Rocznicę Powstania Warszawskiego.

Słowa te wywołały ostrą reakcję środowisk lewicowo-liberalnych i homoseksualnych, które nie widzą niczego złego w antychrześcijańskiej ideologii. Co więcej ofensywa tych środowisk staje się coraz bardziej agresywna.

– Wszyscy wiemy, że to jest ideologia, która w zamierzeniu ma zniszczyć naród, zniszczyć państwo, zniszczyć człowieka – podkreślała Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty. 

W dzisiejszym świecie potrzeba prawdy, a tej prawdy broni ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski – wskazywał poseł PiS profesor Włodzimierz Bernacki.

– Arcybiskup Jędraszewski wpisuje się w to, co Kościół Polski czynił przez ostatnie lata. A szczególnie w latach komunizmu – mówił. 

Metropolita krakowski swoją postawą i nauczaniem ukazuje nam właściwą drogę – akcentował Marek Pęk, wicemarszałek Senatu.

– Mnie biskup Marek Jędraszewski przypomina tych najwspanialszych ludzi Kościoła, którzy łączyli zawsze z jednej strony, to, co biskup powinien po pierwsze robić, czyli naukę wiary, ale równocześnie naukę patriotyzmu, polskości – zauważył senator RP. 

Dlatego potrzeba wielkiej mobilizacji społecznej, tej jak ta dziś na Franciszkańskiej 3, która przeciwstawi się ideologii LGBT – podkreślał Adam Bujak, osobisty fotograf Jana Pawła II. 

– Ta ogromna rzesza ludzi świadczy o tym, żeby naród się opamiętał – podkreślał.

Święty Jan Paweł II uczył nas, jak korzystać z daru wolności, jak walczyć z egoizmem i złem. W 1979 roku na krakowskich Błoniach mówił, abyśmy nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.

– Albo będziemy mówić: „tak” – prawdziwie i „nie” – kłamstwu. Nie będziemy bierni w obliczu zła. Zawsze, czy to w życiu prywatnym, rodzinnym lub w życiu publicznym, albo nie jesteśmy chrześcijanami, to jest kwestia zero-jedynkowa – akcentował prof. Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

Dlatego wobec ataków środowisk LGBT nie możemy przejść obojętnie. Musimy bronić chrześcijańskich wartości.

TV Trwam News/RIRM


drukuj

Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl