By Luxofluxo - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=107742750

PiS domaga się, by premier zaskarżył pakt migracyjny do TSUE

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do premiera, by zaskarżył pakt migracyjny do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Politycy przygotowali też projekt skargi w tej sprawie.

Dziś na konferencji szef Klubu Parlamentarnego PiS, Mariusz Błaszczak, i poseł Krzysztof Szczucki wzywali premiera Donalda Tuska do zaskarżenia paktu migracyjnego do TSUE. Politycy chcą, by szef rządu wyraźnie i jednoznacznie opowiedział się przeciw rozwiązaniu, które zagraża polskiemu bezpieczeństwu.

Mówimy dzisiaj: „sprawdzam” – podkreślił poseł Krzysztof Szczucki i dodał, że skarga, którą przygotował PiS, może być wniesiona przez rząd. Są na to dwa miesiące.

– Rząd bardzo szybko powinien rozpocząć prace nad tym dokumentem, podpisać go i skierować do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Skoro służby rządowe, służby Donalda Tuska nie potrafiły, nie chciały przygotować takiej skargi, to my jako Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości – nie po raz pierwszy zresztą – wyręczamy rząd i taki dokument przygotowujemy. To jest skarga konkretnie na rozporządzenie, które wprowadza system potocznie zwany „przyjmuj albo płać”, czyli system tzw. solidarności obowiązkowej. Wskazujemy w tej skardze, że podstawa prawna odwołująca się do wspólnej polityki azylowej i migracyjnej jest błędna, że w tym zakresie traktat nie daje Unii Europejskiej podstaw do wprowadzenia systemu relokacji – zaznaczył parlamentarzysta.

Politycy PiS przypomnieli również, że w poniedziałek zawnioskowali o zwołanie dodatkowego posiedzenia Sejmu w sprawie paktu migracyjnego.

Prawo i Sprawiedliwość chce, by Donald Tusk wyjaśnił na nim, kto w Unii Europejskiej wymuszał na Polsce przyjmowanie nielegalnych migrantów i czy –jak twierdzi premier Francji – główne obciążenia wynikające z paktu będą spoczywały na krajach Europy Wschodniej.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl