fot. PAP/EPA

Strefa Gazy: co najmniej 21 osób zabitych i dziesiątki rannych w izraelskim nalocie na Al-Mawasi

Co najmniej 21 osób zabitych, w tym 12 kobiet, i dziesiątki rannych to wynik wtorkowego nalotu Izraela na obóz dla przesiedleńców na zachód od miasta Rafah, w miejscowości Al-Mawasi, którą armia izraelska wyznaczyła jako strefę humanitarną – przekazały służby medyczne w Strefie Gazy.

Rzecznik armii przekazał, że zostanie przeprowadzone dochodzenie, by zbadać okoliczności ataku.

Rzecznik prezydenta Palestyny Nabil Abu Rudeineh nazwał wtorkowy nalot Izraela na obóz przesiedleńczy „masakrą” oraz zaapelował o wdrożenie wyroku Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości nakazującego Izraelowi zatrzymanie trwającej od 6 maja ofensywy na Rafah.

W niedzielę armia izraelska przeprowadziła nalot na Rafah, który spowodował pożar w obozie dla uchodźców, gdzie zginęło co najmniej 45 Palestyńczyków. Celem ataku był szef sztabu Hamasu odpowiedzialny za Zachodni Brzeg oraz inny działacz tej organizacji terrorystycznej, który stał za atakiem 7 października. Obaj zginęli.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl