fot. PAP/Radek Pietruszka

Polski żołnierz ugodzony nożem na granicy

Polski żołnierz został ugodzony nożem przez jednego z migrantów próbujących nielegalnie przekroczyć granicę Białorusi z Polską. Poszkodowany trafił do szpitala. Pomocy medycznej wymagali też funkcjonariusze Straży Granicznej.

Granica polsko-białoruska wciąż jest strzeżona przez Wojsko Polskie i Straż Graniczną.

– Dzisiaj z rana otrzymałem bardzo niedobrą informację, że jeden z żołnierzy, który próbował powstrzymać przekraczających granicę, został ugodzony nożem – oznajmił wiceszef MSWiA, Czesław Mroczek.

Żołnierzowi została udzielona pierwsza pomoc. Migranci zachowywali się wtedy agresywnie, atakowali rannego i zajmującą się nim funkcjonariuszkę Straży Granicznej. Poszkodowanego i funkcjonariuszkę osłaniano samochodami. Żołnierza przewieziono karetką do szpitala. Wcześniej ucierpieli też inni funkcjonariusze Straży Granicznej.

„Jednego z nich uderzono stłuczoną butelką, kolejny został ranny po ataku narzędziem, do którego był przytwierdzony nóż” – poinformowała Straż Graniczna na postalu X.

Migranci, których białoruskie siły usiłują organizować w duże grupy, próbują rozchylać przęsła w zaporze. Dlatego na stole jest scenariusz dodatkowych wzmocnień. Nie jest on częścią ogłoszonej przez resort obrony „Tarczy Wschód”, ale oba te projekty mają się uzupełniać.

– Rozważamy wybudowanie drugiej linii zapory – powiedział Czesław Mroczek.

Pozwoli to na lepszą ochronę funkcjonariuszy – uzasadnił wiceszef MSWiA.

Maciej Wąsik z Prawa i Sprawiedliwości przypomniał o silnym zwrocie w polityce koalicji rządzącej i zwrócił uwagę na różnicę między tym, co jest teraz, a tym, co było przed wyborami, gdy partia Donalda Tuska głosowała przeciwko specjalnej ustawie o budowie zapory na granicy.

– Ja prowadziłem tę ustawę, ja namawiałem ich do tego, żeby ją poparli. Oni ją krytykowali. Dzisiaj mówią zupełnie co innego – i dobrze, że mówią co innego – podkreślił polityk.

Dziennie na granicy z Białorusią mają miejsce setki prób jej nielegalnego przekroczenia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl