fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Straż Graniczna: 23 osoby próbowały we wtorek dostać się nielegalnie przez granicę z Białorusi do Polski

23 cudzoziemców próbowało we wtorek dostać się nielegalnie do Polski przez granicę z Białorusią; byli to m.in. obywatele Mauritiusu, Mali i Bangladeszu – podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna.

Największa grupa, licząca 11 osób, próbowała przejść przez granicę na odcinku, za którego ochronę odpowiada placówka SG w Czeremsze (Podlaskie) – podała Straż Graniczna dziś rano. Według jej danych od początku maja było ponad 600 prób nielegalnego przedostania się do Polski z Białorusi; od początku roku – ponad 5 tysięcy.

Do 30 czerwca 2022 roku obowiązuje czasowy zakaz przebywania, wprowadzony rozporządzeniem MSWiA, na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim.

W rozporządzeniu MSWiA podano, że zakaz przebywania na wyznaczonym obszarze przy granicy jest uzasadniony, bo wciąż mają miejsce próby nielegalnego przekraczania granicy i incydenty w bezpośredniej bliskości granicy i mogą być one wykorzystywane do – jak napisano – eskalacji trwającego obecnie kryzysu migracyjnego.

Trwa budowa zapory na tej granicy. Rzecznik SG, por. Anna Michalska, informowała w ostatnich dniach, że inwestycja idzie zgodnie z planem, który zakłada, że budowa zostanie zakończona do 30 czerwca.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl