fot. PAP/Paweł Supernak

„Bezpieczne wakacje” – spotkanie Pary Prezydenckiej z polskimi dziećmi

Para Prezydencka spotkała się z dziećmi z całej Polski w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Podczas wydarzenia w ogrodach Pałacu Prezydenckiego najmłodsi zapoznali się m.in. z zasadami postępowania w sytuacjach zagrożenia.

W tegorocznej edycji akcji „Bezpieczne wakacje” wzięło udział kilkaset dzieci, które – wraz z Parą Prezydencką – miały okazję uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez służby mundurowe, ratownicze i instytucje państwowe, w tym m.in. Straż Ochrony Kolei i Krajową Administrację Skarbową.

Dzieci poznały zasady właściwego zachowania podczas letniego wypoczynku m.in. w górach czy nad wodą, a także w sytuacjach zagrożenia oraz zasady bezpiecznego funkcjonowania w cyberprzestrzeni. Mogły one obejrzeć też nowoczesny sprzęt i porozmawiać z funkcjonariuszami m.in. Straży Granicznej czy żołnierzami Wojska Polskiego.

 
Podczas swojego wystąpienia prezydent Andrzej Duda powiedział, że pozyskana od przedstawicieli służb wiedza jest bezcenna i potrzebna nie tylko na wypoczynku, ale też w codziennym życiu.

– Mamy nadzieję, że będzie to dla Was ta część dnia, która będzie nie tylko ciekawa, która będzie nie tylko mile spędzonym czasem na świeżym powietrzu w ogrodach Pałacu Prezydenckiego, ale która przede wszystkim będzie dla Was miała walor edukacyjny, która da wam nową ciekawą wiedzę. Będziecie mogli zobaczyć nowe techniki, nowe urządzenia – to wszystko, co służy ratowaniu życia, służy walce z niebezpieczeństwem – podkreśliła głowa państwa.

Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę, że to spotkanie poprzedza światowy Dzień Dziecka i złożyła z tej okazji życzenia.

– Byście spełnili swoje najskrytsze marzenia, byście zawsze mieli możliwość zrealizowania swoich planów, byście mogli również rozwijać swoje pasje i zainteresowania, by jak najdłużej towarzyszyła wam ta szczególna dziecięca ciekawość świata, ale najważniejsze, żebyście zawsze czuli się kochani i byście zawsze byli bezpieczni – mówiła małżonka prezydenta.

W czasie wydarzenia Andrzej Duda wręczył sześciu młodym bohaterom Medale za Ofiarność i Odwagę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl