fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Para prezydencka zachęca do udziału w czwartej edycji akcji #sadziMY

Lasy to nasze wspólne, bezcenne bogactwo, zadbajmy o nie razem. Nowe drzewa są potrzebne dla nas, przyszłych pokoleń, Polski i całej ziemi – w ten sposób prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zachęcają do udziału w czwartej edycji akcji #sadziMY.

29 i 30 września odbędzie się czwarta edycja akcji #sadziMY. Punkt kulminacyjny akcji zaplanowano na piątek 30 września w okolicach Nowego Sącza. Tam drzewa sadzić będzie para prezydencka.

Prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda nie tylko patronują przedsięwzięciu od jego pierwszej edycji, ale także sami zachęcają do działania i wzięcia udziału w akcji #sadziMY.

„Po raz czwarty rusza akcja #sadziMY. Jak co roku bierzemy w niej udział i serdecznie wszystkich do tego zachęcamy” – mówił Andrzej Duda w krótkim filmie, który Kancelaria Prezydenta zamieściła w sobotę na Twitterze.

„Nowe drzewa są bardzo potrzebne dla nas, przyszłych pokoleń, Polski i całej ziemi” – przypomniała pierwsza dama.

Prezydent podkreślał, że lasy to nasze wspólne bezcenne bogactwo.

„Zadbajmy o nie razem! Do zobaczenia” – zachęcał prezydent RP.

Kancelaria Prezydenta informuje, że z okazji akcji, leśnicy przygotowali milion drzewek.

„Każdy chętny w dniach 29 i 30 września, między godziną 9.00 a 15.00 może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać swoją sadzonkę” – napisała na Twitterze Kancelaria.

Józef Kubica, pełniący obowiązki dyrektora generalnego Lasów Państwowych, zaznaczył, że corocznie sadzonych jest w lasach 500 milionów drzew.

„Dzięki naszej pracy rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Wszyscy Polacy mogą nam pomóc, by drzew w kraju było jak najwięcej. Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy” – dodał Józef Kubica.

Lasy Państwowe informują na stronie internetowej, że każdy chętny do wzięcia udziału w akcji może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić na własnym gruncie. W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy będą je rozdawać w czwartek i piątek 29 i 30 września między 9.00 a 15.00.

Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie. Na stronie Banku Danych o Lasach, bdl.lasy.gov.pl można sprawdzić, gdzie znajdują się siedziby nadleśnictw. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl