fot. PAP/Radek Pietruszka

Trwa wizyta polskiej pary prezydenckiej w Kalifornii

Trwa oficjalna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy w Stanach Zjednoczonych. Para prezydencka przebywa obecnie w Kalifornii.

Wczoraj para prezydencka uczestniczyła we Mszy św. w kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w San Jose, gdzie działa Polska Misja Pastoralna. Po Eucharystii Andrzej Duda i pierwsza dama spotkali się z Polonią. Prezydent wręczył zasłużonym działaczom polonijnym odznaczenia państwowe. Z kolei przedstawiciele organizacji, które zrzeszają Polaków, otrzymali białoczerwone flagi.

– Dziękuję za podtrzymywanie polskości, za wychowanie młodzieży, dziękuję za państwa wspaniałą postawę jako Polaków – akcentował Andrzej Duda.

W Kalifornii mieszka ponad 100 tys. Polaków. Prezydent zachęcał rodaków, aby wspólnota Polska w Stanach Zjednoczonych tworzyła jedność. Dzięki temu może skutecznie oddziaływać na amerykański świat polityki i biznesu – dodał Andrzej Duda.

– Dobrze realizowane tutaj nasze interesy stanowią fundament tego, żeby Polsce i Polakom dobrze się powodziło w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Proszę, żebyście państwo tak działali. Za taką działalność jestem państwu ogromnie wdzięczny, bo to jest coś, co rzeczywiście Polskę wspiera – wskazał prezydent Polski.

Na dziś zaplanowano spotkania Andrzeja Dudy z przedstawicielami międzynarodowych korporacji, m.in. Googla.

TV Trwam News/RIRM

drukuj