fot. PAP/Leszek Szymański

Prezydent A. Duda wręczył odznaczenia państwowe sportowcom niesłyszącym

Podczas czwartkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe sportowcom niesłyszącym, ich trenerom oraz działaczom Polskiego Związku Sportu Niesłyszących.

„Związek zrzeszający dyscypliny uprawiane przez niesłyszących działa prężnie od 17 lat. Trenujecie, osiągacie sukcesy, za które jesteśmy ogromnie wdzięczni. Z całego serca dziękuję jako prezydent za wkład w rozwój polskiego sportu, piękne reprezentowanie nas na arenach międzynarodowych” – powiedział Duda.

Złoty Krzyż Zasługi przyznano 24 sportowcom za dokonania sportowe oraz promowanie Polski na arenie międzynarodowej, siedmiorgu trenerom za osiągnięcia w pracy szkoleniowej i trenerskiej oraz czterem działaczom za zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu.

Za analogiczne osiągnięcia przyznano także 17 sportowcom i dwojgu działaczy Srebrny Krzyż Zasługi, a kolejnemu działaczowi – Brązowy Krzyż Zasługi. Łącznie wyróżniono 55 osób, z których 47 odebrało odznaczenia osobiście w Pałacu Prezydenckim.

PAP

drukuj