fot. PAP/Rafał Guz

Min. P. Czarnek: Na inwestycje samorządowe w oświacie w ramach Polskiego Ładu przeznaczono niemal 1,1 mld zł

Minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek, przedstawił inwestycje edukacyjne prowadzone i planowane w ramach Polskiego Ładu. Ministerstwo przeznaczyło na nie blisko 1,1 mld zł.

W ramach 23 mld zł, które zostały rozdysponowane w Polskim Ładzie na inwestycje samorządowe, blisko 1,1 mld zł to są środki finansowe przeznaczone przez samorządy na inwestycje edukacyjne – zapowiedział minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek.

– Przeznaczamy ponad miliard złotych, w perspektywie kilku miesięcy, na skok cywilizacyjny naszych szkół podstawowych, na budowę nowoczesnych pracowni informatycznych, technicznych – dodał.

Ale na tym nie koniec zmian w polskiej szkole.

– Procedujemy w tym momencie, oprócz laboratoriów przyszłości, 3 programy, na które przeznaczamy 125 mln zł. Na sprzęt multimedialny, na wycieczki, na książki do przedszkoli, do bibliotek. To jest program „Poznaj Polskę”, a także Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025 i Aktywna Tablica – poinformował Przemysław Czarnek.

Najwięcej pieniędzy z programu trafi w tym roku do szkół z woj. mazowieckiego – prawie 9,3 mln zł. Po ok. 7 mln zł otrzymają placówki z woj. śląskiego (7,05 mln zł) i małopolskiego (6,96 mln zł). Z kolei wielkopolskie szkoły otrzymają prawie 6,3 mln zł, a podkarpackie – ponad 4,7 mln zł. Pozostałe województwa dostaną od prawie 2 do ponad 4 mln zł.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl