fot. facebook.com/MarszZwyciestwaRzeczypospolitej/

15 sierpnia Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej

15 sierpnia, w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, narodowcy wezmą udział w Warszawie w Marszu Zwycięstwa Rzeczypospolitej – poinformowali w piątek przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego. Ich zdaniem Cud nad Wisłą nie doczekał się dotąd należytej oprawy państwowej.

Poseł Konfederacji i prezes Ruch Narodowego Robert Winnicki podkreślił podczas konferencji prasowej przed Sejmem, że 100 lat temu „zmobilizowany naród polski” uratował siebie, Europę, cywilizację i „nasz ład, w którym od dwóch tysięcy lat Europa żyje”.

Według Roberta Winnickiego, jest to kolejna z „setnych rocznic”, która „nie doczeka się należytej oprawy ani ze strony władz państwowych, ani ze strony władz Warszawy”.

„Rząd nie zrobił nic, co zapamiętają kolejne pokolenia. Warszawa nie doczeka się pomnika godnego tego wydarzeni. To jest ogromny wyrzut zarówno dla władz miasta, jak i dla rządu polskiego” – ocenił poseł.

Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch dodał, że w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, Polska „nie doczekała się” także, zapowiadanego przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie.

Wiceprezes Okręgu Mazowieckiego Młodzieży Wszechpolskiej Arkadiusz Jabłoński zwrócił uwagę, że Marsz Zwycięstwa odbywa się w stolicy od 2017 roku. Co roku „musieliśmy zmagać się z kłopotami sprawianymi nam przez środowiska lewicowe” – zaznaczył.

Arkadiusz Jabłoński poinformował, że tegoroczny marsz rozpocznie się sobotę 15 sierpnia przy pomniku Mikołaja Kopernika, skąd Krakowskim Przedmieściem, Podwalem, ulicami Długą i Kilińskiego przejdzie na plac Krasińskich.

„Liczymy, że setne obchody Cudu nad Wisłą będą impulsem do nadania w przyszłości temu wydarzeniu jeszcze większej rangi” – powiedział.

Prezes Okręgu Mazowieckiego Ruchu Narodowego Mariusz Krogulski poinformował, że bezpośrednio po zakończeniu Marszu Zwycięstwa Rzeczypospolitej, który organizuje Młodzież Wszechpolska, jego partia dokona na Placu Krasińskich poświęcenia sztandaru Ruchu Narodowego, co będzie „przypieczętowaniem” pięcioletniej historii partii.

PAP

drukuj