fot. PAP/Wojtek Jargiło

Premier przedstawi dziś w Sejmie informację nt. sytuacji powodziowej w Polsce

Na wniosek PSL-u premier Mateusz Morawiecki przedstawi dziś w Sejmie informację na temat sytuacji powodziowej. Wystąpienie szefa rządu planowane jest w późnych godzinach wieczornych.

W Polsce w ostatnich dniach notujemy więcej słońca, a co za tym idzie – wyższe temperatury. Po kilku tygodniach śniegu teraz obserwujemy intensywne roztopy. Tak gwałtowna zmiana może tworzyć ryzyko powodzi, o czym dziś przekonujemy się w całym kraju. Koalicja Polska ma w tej sprawie pytania do premiera.

– Będą to pytania na temat przygotowania do przeciwdziałania powodzi, zabezpieczenia społecznego, zabezpieczenia pod względem przeciwpowodziowego, przygotowania wałów i służb mundurowych oraz tego, jak wygląda bieżąca sytuacja – poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Klub Koalicji Polskiej – Polskiego Stronnictwa Ludowego złożył wniosek o informację premiera Mateusza Morawieckiego na temat przygotowania do powodzi. W związku z tym premier zabierze głos w tej sprawie.

– Ponieważ temat jest aktualny i wiem, że niepokoi wielu obywateli, uwzględniłam tę informację. Będzie ona podana dosyć późno w czwartek – powiedziała Elżbieta Witek, marszałek Sejmu.

Wczoraj Przemysław Daca, prezes Wód Polskich, poinformował, że nie ma już zagrożenia powodziowego dla Płocka. Od kilku dni na Wiśle pracują lodołamacze. Istnieje ryzyko, że pokrywa lodowa wywoła powodzie zatorowe. Na razie lodołamacze będą kontynuowały pracę. Wczoraj w związku z roztopami zebrał się Zespół Zarządzania Kryzysowego w Warszawie. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski informował, że służby są gotowe na ewentualną falę wezbraniową na Wiśle. Prognozy nie wskazują jednak na wysoki wzrost wody w rzece.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl