M. Morawiecki podsumował osiągnięcia Programu dla Śląska

Premier Mateusz Morawiecki chce, by Polska rozwijała się w blasku województwa śląskiego. Szef polskiego rządu podsumował dziś w Katowicach dotychczasowe osiągnięcia  Programu dla Śląska. W wydarzeniu wzięli także udział m.in. ministrowie: inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński oraz energii, Grzegorz Tobiszowski.

Rządowy dokument został przedstawiony pod koniec grudnia ubiegłego roku. W ciągu kilku najbliższych lat na inwestycje w tym regionie ma być przeznaczone ok. 40 mld zł.

Premier Mateusz Morawiecki wyraził zadowolenie, że program jest realizowany. Prezes Rady Ministrów podkreślił, że jest on nie tylko dla województwa Śląskiego, ale całej Polski.

– Całe województwo, zagłębie, Śląsk są częścią nie tylko krwioobiegu, ale głównym układem mięśniowym, napędowym gospodarki polskiej. To jest niezwykle ważny element naszego programu gospodarczego – żeby łagodnie przebiegająca transformacja gospodarki śląskiej była cały czas naszym wielkim atutem w zmaganiach gospodarczych w całej Europie. To dzieje się na naszych oczach i ja się bardzo z tego cieszę – powiedział Mateusz Morawiecki.

Program dla Śląska to jeden z kluczowych projektów strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju i jeden z dwóch dedykowanych w niej regionom, obok Polski Wschodniej.

Dokument przewiduje realizację sześciu głównych celów, między innymi wzrost innowacyjności przemysłu i inwestycji rozwojowych, zwiększenie aktywności zawodowej i podniesienie kwalifikacji mieszkańców oraz poprawę jakości środowiska.

RIRM 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl