Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa południowo zachodnia, częściowo południowa oraz północno wschodnia znajdować się będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Skandynawią oraz Morzem Czarnym. Polska będzie w obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Od Suwalszczyzny i Podlasia, przez centrum kraju, po Dolny Śląsk będzie utrzymywać się stacjonarny front atmosferyczny. Na północ od frontu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie, na południe od frontu – powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

W czwartek w centrum i na zachodzie zachmurzenie małe, wzrastające do umiarkowanego i dużego oraz przelotne opady deszczu i burze, przemieszczające się z południowego zachodu na północny wschód. W czasie burz możliwy grad i suma opadu do 20 mm. Na wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Warmii, oraz na zachodzie Mazur i na Mazowszu wieczorem wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze.

Temperatura maksymalna od 21 st., 25 st. na wybrzeżu, około 28 st. w centrum do 31 st. na południu kraju. W rejonach podgórskich około 27 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, od zachodu stopniowo zanikające. W czasie burz wysokość opadu do 15 mm, w centrum miejscami do 20 mm. Jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie małe lub umiarkowane i bez opadów.

Temperatura minimalna od 15 st. do 20 st. Na zachodzie kraju wiatr słaby lub umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, na wschodzie wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu i miejscami burzami. W czasie burz suma opadu miejscami do 25 mm i możliwy grad. Jedynie na Podkarpaciu, południu Lubelszczyzny i zachodzie Dolnego Śląska zachmurzenie małe lub umiarkowane i bez opadów.

Temperatura maksymalna od 25 st. na północnym zachodzie, 28 st., 30 st. w centrum, do 33 st. na południu kraju. Nad morzem około 22 st. Wiatr słaby lub umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, na południu wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Po południu okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe też burze.

Temperatura minimalna 20 st. Wiatr słaby, w czasie burz w porywach do 60 km/h, zmienny. W piątek zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa też burza. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby, w czasie burzy w porywach do 70 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl