fot. Paweł Palembas

Najwięcej słońca we wschodniej połowie kraju, w nocy wszędzie więcej chmur

Jak powiedziała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk, nadal dużo słońca będzie we wschodniej połowie kraju, na zachodzie więcej chmur, a na południowym zachodzie możliwe są przelotne opady deszczu i burze. W nocy w całym kraju wzrost zachmurzenia.

Jak przekazała Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w środę najwięcej słońca nadal będzie we wschodniej połowie kraju. Więcej chmur będzie na zachodzie.

Synoptyk IMGW dodała, że w środę możliwe są także przelotne opady deszczu i słabe burze na południowym zachodzie kraju, w województwach: lubuskim, dolnośląskim, opolskim.

Zaznaczyła, że burz należy spodziewać się przede wszystkim w Sudetach i na terenach podgórskich Sudetów. Podczas burz może spaść do 15 litrów deszczu metr kwadratowy, a porywy wiatry mogą sięgnąć do 65 km/h.

Najcieplej, do 25 stopni Celsjusza, będzie na zachodzie kraju, w centrum temperatura sięgnie 21 stopni. Najzimniej środa zapowiada się na północy i północnym wschodzie. Tam maksymalnie 17 stopni.

Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, silniejszy także w górach. Nadal południowo-wschodni i wschodni.

W nocy ze środy na czwartek nastąpi wzrost zachmurzenia. Umiarkowane będzie niemal w całym kraju, na zachodzie wzrośnie nawet do dużego. Tam spodziewane są przelotne opady deszczu, a na południowym zachodzie słabe burze.

„Na terenach podgórskich prognozowane są mgły ograniczające widzialność do ok. 300 m” – przekazała synoptyk IMGW.

Najzimniejsza noc będzie na Podlasiu. Tam temperatura minimalna wyniesie od 3-4 stopni Celsjusza, przy gruncie obniży się do ok. 0 st., w centrum ok. 10 stopni, za zachodzie do 13 stopni.

„Wiatr ma być na ogół słaby, nad morzem nadal umiarkowany, wschodni, lokalnie zmienny. W burzach miejscami porywisty” – powiedziała Ilona  Bazyluk.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl