Polska w obszarze podwyższonego ciśnienia

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz Islandia znajdą się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia na skraju wyżu z centrum nad Białorusią, w strefie odsuwającego się na południe i rozmywającego się układu frontów.

W ciągu dnia do północno-zachodnich krańców Polski zbliży się pofalowany front chłodny. Południe i zachód Polski będzie pod wpływem napływającej z zachodu polarno-morskiej masy powietrza, nad pozostałą częścią kraju zalegać będzie chłodniejsze i bardziej suche powietrze kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W czwartek na północnym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu lub mżawki. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność od 200 m. Temp. maks. od 14 st. na krańcach wschodnich do 18 st. na południowym zachodzie, w dolinach karpackich lokalnie 13 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i południowych.

W nocy z czwartku a piątek w zachodniej połowie kraju oraz na południu zachmurzenie umiarkowane i duże, nad ranem miejscami rozpogodzenia. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. od 0, 3 st. na północnym wschodzie do około 7 st. w centrum, 10 st. na zachodzie i do 12 st. na wybrzeżu. Na Podlasiu lokalnie przygruntowe przymrozki do -4 st. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków wschodnich i południowych.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu miejscami zachmurzenie duże. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. maks. od 14 st. na wschodzie do 19 na południowym zachodzie, w dolinach karpackich miejscami 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Zamglenia. Temp. min. 6 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl