fot. flickr.com

Pierwszy dzień tygodnia z wiosenną pogodą

W poniedziałek, za sprawą rozległego niżu, do Polski będzie napływać ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Jak powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB, temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 2 do 8 stopni Celsjusza.

Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego zaznaczyła, że w poniedziałek pogodę nad Polską będzie kształtował rozległy niż z centrum między Szkocją a Islandią. Nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie.

„W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Więcej słońca zobaczymy na południu i południowym wschodzie, więcej chmur na zachodzie i północy. Możliwe są słabe opady deszczu na krańcach południowych. Na Podhalu może spaść do 5 cm śniegu, a w wysokich partiach Tatr do 10 centymetrów. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 5-6 w centrum, do 8 stopni na południu kraju w pasie od Górnego Śląska po Podkarpacie. Wiatr na wschodzie umiarkowany i dość silny, na zachodzie słaby i umiarkowany. Na południowym wschodzie porywy wiatru do 85 km/h” – powiedziała Małgorzata Tomczuk.

W nocy pochmurno i z opadami deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Na Podhalu może spaść do 10 cm śniegu, w wysokich partiach gór do 10-15 cm. Temperatura minimalna od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 3 w centrum, do 4-5 stopni na Podkarpaciu i nad morzem.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl