fot. Magdalena i Paweł Palembas

Napływać będzie ciepła masa powietrza

Jak informuje IMGW, Europa północna będzie w zasięgu niżów, południe kontynentu obejmować będzie rozległy wyż. Polska będzie na skraju niżu z ośrodkami w rejonie Morza Norweskiego. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będą kolejne fronty atmosferyczne. Napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W czwartek w kraju w dzień początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże. Przed południem na krańcach północnych oraz na północnym wschodzie słabe opady deszczu. Temp. maks. od 17 st. na północnym wschodzie do 22 st., 23 st. w centrum i 24 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu wzmagający się do silnego, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na krańcach północnych miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. na przeważającym obszarze kraju od 11 st. do 14 st., na wybrzeżu miejscami 15 st., a w rejonach podgórskich od 9 st. do 12 st. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu okresami silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni. W rejonach podgórskich porywy wiatru do 60 km/h, a wysoko w górach do 80 km/h.

W piątek w dzień na południu zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu. Temp. maks. od 17 st., 19 st. na północy do 24 st. na południu. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni.

W czwartek w Warszawie w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo zachodni. W piątek w dzień zachmurzenie umiarkowane, po południu okresami duże i słabe, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo zachodni.

PAP/RIRM

drukuj