W Norwegii dziecko od 6 roku życia może zmienić płeć

W Norwegii  obowiązuje prawo zgodnie z którym dzieci od 6 roku życia mogą w dokumentach zmienić płeć. Zgodnie z niedawno wprowadzonymi przepisami nie potrzeba badań do zmiany płci, a sama procedura polega na wypełnieniu internetowego wniosku.

O sprawie poinformował portal „wPolityce.pl”, który opisał sprawę 10 letniej Anny, która w swoim starym paszporcie zapisane imię Adrian.

Co więcej, nie istnieją żadne ograniczenia w tej procedurze. Oznacza to, że płeć można zmienić kilkukrotnie. Do szesnastego roku wymaga to jeszcze zgodny rodziców. Później dzieci mogą decydować o tym same.

To zdumiewająca sytuacja, zaprzeczająca normalności a przede wszystkim biologii i  wiedzy medycznej – mówi Hanna Wujkowska, bioetyk.

– Dziecko sześcioletnie, które może zmienić płeć za zgodą rodziców nie zmienia płci zgodnie ze swoim rozeznaniem, tylko z tego powodu, że rodzice chcą to zrobić. Jest to typowa manipulacja człowiekiem, człowiek jest tutaj używany instrumentalnie, przedmiotowo. Jedna i druga propozycja dotycząca małych dzieci i nastolatków jest przeciwko człowiekowi, przeciwko młodym ludziom Jest czymś, co wykracza poza ludzkie prawa i sądzę, że tego typu ustawodawstwo nie może się utrzymać i jednak ludzie sięgną po rozum do głowy – ustawodawcy, rodzice i młodzież. Trzeba w każdym miejscu na ten temat głośno mówić, domagać się normalności – podkreśla Hanna Wujowska.

Z możliwości zmiany płci w dokumentach skorzystało już dziewięcioro dzieci. Wszystkie wnioski rozpatrzono – pozytywnie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl