fot. flickr.com

Dziś przelotne opady deszczu i burze; lokalnie z gradem

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i południowo-zachodnia znajdzie się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominować będą słabe wyże. Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia, w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosnąć.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami, lokalnie z gradem. Bez opadów na wybrzeżu środkowym i w centrum. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st., 22 st. na wschodzie kraju do 26 st. na południowym zachodzie, miejscami nad samym morzem około 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. W pierwszej połowie nocy miejscami, zwłaszcza na wschodzie kraju oraz na Dolnym Śląsku zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura minimalna od 9 st. do 13 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, w czasie burz porywisty, przeważnie północno-zachodni i północny.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami, zwłaszcza w południowej połowie kraju przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. na północnym wschodzie do 25 st. na południowym zachodzie, tylko nad samym morzem od 16 st. do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W Warszawie w środę początkowo zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Po południu przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, północny. W czasie burzy porywy wiatru do 55 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W czwartek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, północny.

PAP/RIRM

drukuj