Polska w zasięgu wyżu

Jak informuje IMGW, Europa południowo-wschodnia oraz krańce północne kontynentu będą w zasięgu niżów z ośrodkami nad północno-wschodnim Atlantykiem, Ukrainą i Grecją. Pozostały obszar kontynentu obejmować będzie swym zasięgiem rozległy wyż z centrami nad Hiszpanią i Polską. Polska będzie w jego zasięgu, z północnego zachodu napływać będzie chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przejściowo rozpogodzenia. We wschodniej połowie kraju, a lokalnie także w rejonach górskich Karpat słabe opady śniegu. Rano w centrum i na północy możliwe jeszcze lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju od -2 st. do 0 st., w zachodniej od -1 st. do 2 st.; w rejonach podgórskich od -3 st. do -1 st. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami rozpogodzenia. Na wschodzie, a lokalnie także w rejonach górskich Karpat możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -7 st. do -4 st., niższa w rejonach podgórskich, od -11 st. do -7 st., a wyższa na wybrzeżu, około -2 st. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady śniegu, na krańcach północno i południowo-zachodnich w drugiej części dnia lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -3 st., -1 st. we wschodniej połowie kraju do -1 st., 2 st. w zachodniej. W rejonach podgórskich miejscami -4 st., -3 st. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Rano silne zamglenia i lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -4 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwy słaby śnieg. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl