fot. flickr.com

Zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia znajdzie się pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie w zasięgu zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym. Polska południowa pozostanie w upalnej masie powietrza zwrotnikowego, pozostała część kraju będzie w chłodniejszej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosło.

W czwartek na północnym zachodzie kraju zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami. Początkowo przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu do 20 mm, a na południu kraju do 40 mm.

Temp. maks. od 19, 21 st. na wybrzeżu, około 27 st. w centrum, do 34 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, przeważnie północno-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na południu kraju oraz na Lubelszczyźnie początkowo zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu oraz burze, od północnego zachodu stopniowo zanikające, pojawią się większe przejaśnienia. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temp. min. od 9 st. na północnym wschodzie, około 15 st. w centrum do 17, 19 st. na południu i południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, jedynie w czasie burz dość silny i silny, w porywach do 90 km/h.

W piątek na południu kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z możliwością burz i przelotnych opadów, zwłaszcza w Karpatach. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Na pozostałym, przeważającym obszarze kraju, zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 19, 22 st. na północy i północnym wschodzie do 26, 30 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 70 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temp. maks. 29 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temp. min. 16 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W piątek pogodnie. Temp. maks. 26 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj