Jesienna aura nad Polską

Jak podaje IMGW, Europa północno-zachodnia i południowo-wschodnia będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Grecją oraz północno-wschodnim Atlantykiem. Na pozostałym obszarze pogodę kształtowały będą wyże z centrami nad Alpami, Hiszpanią oraz Zatoką Fińską. Polska będzie w obszarze lekko obniżonego ciśnienia związanego z tymi wyżami, jedynie na zachodzie kraju zaznaczy się zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym.

Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza, ale za frontem z zachodu napływać zacznie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym wschodzie lokalnie rozpogodzenia. W zachodniej połowie kraju i na krańcach południowych gdzieniegdzie słabe opady deszczu, wysoko w Beskidach i w Sudetach słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, wysoko w Tatrach śniegu. Rano lokalnie, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju i na południu mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie, około 8 st. w centrum do 12 st., 13 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby, przeważnie zmienny, na wybrzeżu chwilami umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h, w Tatrach powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z wtorku na środę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu. Prognozowana suma opadów miejscami na Pomorzu do 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -1 st. na północnym wschodzie do 9 st., 11 st. na zachodzie i wybrzeżu. Najchłodniej będzie w kotlinach beskidzkich, lokalnie -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach na wybrzeżu do 60 km/h, z kierunków południowych.

W środę zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami na południu. Okresami opady deszczu, na Pomorzu i na Kujawach okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 20 mm. Na północnym wschodzie przejściowo możliwe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie, około 12 st. w centrum do 16 st. lokalnie na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na Pomorzu i wybrzeżu okresami silny, 45 km/h, w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W środę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl