fot. pixabay.com

W środę na północy kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa pozostawać będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Skandynawią i Francją. Nad północno-zachodnią Rosją i nad Atlantykiem będą układy wyżowe.

Początkowo północno-wschodnia Polska będzie na skraju odsuwającej się na wschód zatoki niżowej. W ciągu dnia, od południowego wschodu, rozbuduje się słaby klin wyżowy. Z południa zacznie napływać cieplejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosnąć.

W środę na północy kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na wschodzie początkowo duże i tam możliwy słaby deszcz. W Tatrach słabe opady śniegu. Na zachodzie początkowo możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 8 st. C na północnym wschodzie do 13 st. C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na obszarach podgórskich w Karpatach w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 90 km/h.

W nocy na wschodzie i północy zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, głównie na zachodzie kraju. Na południowym zachodzie opady o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów od 10 mm do 13 mm. Na krańcach zachodnich lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 3 st. C, 5 st. C na północy, wschodzie i obszarach podgórskich do 9 st. C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w południowej połowie kraju okresami porywisty, w Kotlinie Kłodzkiej oraz na obszarach podgórskich w Karpatach w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i wschodni. Wysoko w Sudetach oraz Tatrach porywy wiatru do 100 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl