Opady śniegu, marznący deszcz i mgły

Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem Europy dominuje układ niskiego ciśnienia z ośrodkami nad Morzem Północnym i Rosją. Południowe i zachodnie rejony kontynentu będą pod wpływem wyżów. Polska będzie pomiędzy niżami nad Rosją i Morzem Północnym, z północy zacznie napływać mroźna, arktyczna masa powietrza.

W czwartek zachmurzenie duże, po południu na zachodzie i południu kraju większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie kraju także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -5 st. na Suwalszczyźnie, około 0 st. w centrum, do 3 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr na zachodzie słaby, południowo-zachodni i południowy, na pozostałym obszarze początkowo umiarkowany, zachodni, później słaby, południowo-zachodni i południowy.

W nocy z czwartku na piątek na zachodzie kraju początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, później wzrastające do dużego, aż do wystąpienia nad ranem opadów śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie duże, okresami opady śniegu. Miejscami na zachodzie i Kujawach mgły, lokalnie osadzające szadź, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -12 st. na północnym wschodzie, około -5 st. w centrum, do -2 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 100 km/h.

W piątek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, na południowym zachodzie także śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od -5 st. na Suwalszczyźnie, około -1 st. w centrum, do 3 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr w północnej połowie kraju słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, na pozostałym obszarze słaby, zmienny, początkowo z przewagą południowego. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -4 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W piątek zachmurzenie duże i opady śniegu. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby, wschodni.

Ciśnienie w Warszawie wyniesie 1001 hPa.

PAP/RIRM

drukuj