Zachmurzenie małe i umiarkowane. W Bieszczadach burze

Jak informuje IMGW, Europa północnozachodnia, północnowschodnia oraz południowowschodnia część basenu Morza Śródziemnego będą w zasięgu niżów. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się pod wpływem klina wyżu rozciągającego się od Atlantyku po Polskę. Klin ten kształtował będzie pogodę w naszym kraju, jedynie na południowym wschodzie kraju zaznaczał się będzie, odsuwający się na południe, chłodny front atmosferyczny związany z niżem z ośrodkiem nad Półwyspem Kolskim. Z północnego zachodu napływać będzie chłodniejsze i suchsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz w miejscowościach podgórskich i w górach okresami wzrastające do dużego i tam niewielkie przelotne opady deszczu. W Bieszczadach możliwe burze. Temperatura maksymalna od 20 st., 22 st. na krańcach północnych i na Podhalu, 24 st., 25 st. w głębi kraju, do 27 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie okresami porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na wschodnim Pomorzu i północnym wschodzie oraz w dolinach karpackich mgła, ograniczająca miejscami widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10 st., 12 st. na północy do 15 st. na południowym zachodzie. Chłodniej na Podlasiu i na Podhalu: 9 st. Wiatr słaby, zmienny.

W środę zachmurzenie małe, miejscami na północy i w miejscowościach podgórskich także umiarkowane, a na krańcach północno-zachodnich wieczorem wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 23 st. na północnym wschodzie i na wschodnim wybrzeżu oraz na Podhalu, 26 st. w centrum do 30 st. na południowym zachodzie. Chłodniej na Suwalszczyźnie: 21 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni, nad ranem wschodni. W środę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl