fot. flickr.com

We wtorek na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane, jedynie na północy zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, południowo wschodnia Europa będzie w zasięgu wyżu, nad pozostałymi obszarami pogodę będą kształtowały liczne niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie na skraju zatoki niżu. Z południa będzie napływało ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa.

We wtorek na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północy zachmurzenie duże, stopniowo zmniejszające się do umiarkowanego. Rano gdzieniegdzie, zwłaszcza na północy, mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna od 5 st. C na Suwalszczyźnie, około 9 st. C w centrum, do 14 st. C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w obszarach podgórskich oraz na Podkarpaciu okresami dość silny, na południu kraju miejscami porywisty, południowy. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, na Podkarpaciu oraz w obszarach podgórskich Śląska i Małopolski do 70 km/h, rejonie podgórskim Podkarpacia i w Tatrach do 90 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie w drugiej połowie nocy wzrastające do dużego, aż do wystąpienia lokalnych opadów deszczu. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0 st. C, 1 st. C na krańcach północno-wschodnich oraz w dolinach podgórskich Karpat, około 5 st. C w centrum, do 9 st. C miejscami na południowym wschodzie, jedynie w rejonie występowania wiatru fenowego w obszarach podgórskich Karpat temperatura minimalna około 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy.i południowo-zachodni, na północnym zachodzie skręcający na zachodni. W obszarach podgórskich Śląska i Małopolski oraz na Podkarpaciu porywy do 80 km/h, w obszarach podgórskich Podkarpacia do 90 km/h, w Tatrach do 110 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl