fot. flickr.com

Możliwe przelotne opady deszczu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje rozległy wyż z centrum nad zachodnią Rosją, jedynie jej krańce południowe i zachodnie oraz częściowo Europa środkowa są w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Województwa północne i zachodnie Polski będą w zasięgu niżu znad Danii, pozostała część kraju będzie pod wpływem klina wyżu znad Rosji.

Z południowego zachodu na północny wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny. Napłynie za nim nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Dziś w południowej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na Lubelszczyźnie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane lub duże, miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 17 st., 19 st. na północy do 23 st. na południu, chłodniej na wybrzeżu: od 12 st. do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków południowych i zachodnich.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie wolno rosnąć.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na wybrzeżu, Pomorzu i Kujawach okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na północy kraju, mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 7 st. do 10 st., na terenach podgórskich od 3 st. do 7 st. Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na wybrzeżu, Pomorzu, północy Wielkopolski i Kujawach okresami duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Temperatura maksymalna od 18 st. na Suwalszczyźnie do 25 st. na Śląsku, chłodniej na wybrzeżu: od 11 st. do 18 st. Wiatr na ogół słaby, w czasie burz silniejszy, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni.

RIRM

drukuj