fot. PAP/EPA

W kierunku centrum przemieszcza się strefa opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu

Z zachodu w kierunku centrum przemieszcza się strefa opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, która późnym popołudniem dotrze nad Warszawę – poinformowała synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska. W nocy opady przemieszczą się na wschód kraju.

Z informacji przekazanych przez synoptyk wynika, że miejscami może spaść dość dużo śniegu. Na Suwalszczyźnie i na Podlasiu prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 8 cm. Dość duże opady prognozowane są w Bieszczadach, gdzie może spaść nawet 10 cm śniegu. Według prognoz śnieg będzie mokry, a jego opady będą przechodzić w deszcz ze śniegiem, a w dalszej kolejności w deszcz.

Nadchodzący wieczór i noc będą dość pochmurne, jednak po przesunięciu się strefy opadów nocą i nad ranem na zachodzie prognozowane są przejaśnienia, tam wystąpią już jedynie przelotne opady – głównie deszczu.

Wiatr będzie południowy i południowo-zachodni, a jego średnia prędkość będzie umiarkowana, okresami będzie dość silny, a na wybrzeżu silny, w całym kraju porywisty.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1370003455113330688

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z biura prognoz IMGW, największe porywy wiatru spodziewane są na wybrzeżu, gdzie mogą osiągać nocą prędkość ok. 90 km/h, natomiast w Tatrach wystąpi wiatr halny, którego porywy mogą osiągnąć prędkość 100 km/h.

Temperatura na przeważającym obszarze kraju w nocy będzie dodatnia i maksymalnie – na zachodzie kraju wyniesie ok. 4 st. C, jedynie na wschodzie może osiągnąć wartości ujemne – ok. -1 st. C.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl