Polska będzie wchodzić w zasięg wyżów

Jak informuje IMGW, Europa od Półwyspu Skandynawskiego po wschodni basen Morza Śródziemnego, a także Szkocja, Irlandia i Islandia znajdować się będą w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Europa środkowo-zachodnia po półwysep Iberyjski oraz krańce wschodnie kontynentu znajdą się w zasięgu wyżów. Polska od zachodu stopniowo dostawać się będzie w zasięg wyżu z centrum znad Holandii, wschodnia część kraju będzie w zasięgu ustępującej na wschód zatoki niżowej wraz z frontem chłodnym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosnąć.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, rano miejscami deszczu ze śniegiem, na pogórzu deszczu i deszczu ze śniegiem, wysoko górach śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st. miejscami na wybrzeżu, 5 st. na północnym wschodzie do 9 st. na południu. W rejonach podgórskich temperatura od 2 st. do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z piątku na sobotę na zachodzie i na północnym zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura minimalna od -1 st. do 2 st., na pogórzu od -3 st. do 0 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu miejscami umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W sobotę na południu oraz we wschodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, rano miejscami deszczu ze śniegiem, na pogórzu deszczu i deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 3 st., 4 st. na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich do 5 st., 8 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, na wybrzeżu miejscami umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, zachodni. W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

 PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl