Wiosna u swojego progu bardziej przypomina zimę

Jak informuje IMGW, nad Europą Zachodnią będzie dominować wyż z centrum w rejonie Zatoki Biskajskiej. Wyż ten będzie otoczony niżami z ośrodkami: w rejonie Islandii, nad północną Skandynawią, wschodnią Ukrainą, a także nad Morzem Tyrreńskim.

Nad Polską rozbuduje się klin tego wyżu atlantyckiego, jedynie do krańców północno-zachodnich kraju, po południu, dotrze ciepły front atmosferyczny związany z niżem znad północnej Skandynawii. Z północnego zachodu stopniowo napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarne morskie, które stopniowo będzie zastępować chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie nieznacznie wzrastać.

W środę zachmurzenie na ogół umiarkowane lub duże, możliwe lokalne rozpogodzenia. Na południu i wschodzie słabe opady śniegu, a wieczorem na północnym zachodzie kraju słabe opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od -5 st., -3 st. na południowym wschodzie, około 2 st. w centrum do 5 st. miejscami na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu, północnym wschodzie oraz w centrum okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni, stopniowo słabnący. W Karpatach wiatr okresami porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie w Karpatach początkowo możliwy słaby śnieg. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady śniegu, a na krańcach północnych także deszczu ze śniegiem. W Wielkopolsce nad ranem miejscami opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -15 st., -11 st. na południowym wschodzie i w dolinach karpackich, około -4 st. w centrum, do 1 st. lokalnie nad samym morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w Karpatach okresami porywisty, powodujący lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl