Syria/TV: Co najmniej 35 zabitych cywilów w ataku rakietowym w Damaszku

Co najmniej 35 cywilów poniosło śmierć, a 15 zostało rannych, gdy we wtorek pocisk rakietowy eksplodował na zatłoczonym targowisku na wschodnich przedmieściach Damaszku – poinformowała syryjska telewizja państwowa.

Miejsce ataku znajdowało się w pobliżu kontrolowanych przez rebeliantów terenów Wschodniej Ghuty. Jak podała państwowa syryjska agencja prasowa SANA, rakieta została wystrzelona przez terrorystów.

Rebelianci ze Wschodniej Ghuty często wystrzeliwują rakiety w kierunku syryjskiej stolicy – odnotowuje Associated Press. Agencja zauważa, że liczba ofiar śmiertelnych wtorkowego ataku jest „jedną z najwyższych w pojedynczym ataku” rebeliantów na Damaszek.

Z kolei w nalotach rosyjskich i syryjskich sił powietrznych w mieście Duma we Wschodniej Ghucie zginęło „w ciągu ostatnich 24 godzin” 56 cywilów – przekazał we wtorek Reuters.

Od ponad miesiąca trwa zmasowana ofensywa syryjskich wojsk rządowych, wspieranych przez rosyjskie lotnictwo, na Wschodnią Ghutę. Siły reżimu Baszara el-Asada podzieliły rebeliancką enklawę na trzy części i według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie kontrolują ponad 80 proc. jej terytorium.

Zamieszkana przez 400 tys. ludzi Wschodnia Ghuta od 2013 roku jest oblegana przez syryjskie siły rządowe. W 2017 roku została włączona do wyznaczonych przez Rosję, Turcję i Iran stref deeskalacji, jednak nie zapewniło to bezpieczeństwa cywilom.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl