Francja: Śledztwo przeciwko dwóm podejrzanym o planowanie zamachu

Formalne śledztwo wszczęto we Francji przeciwko dwóm mężczyznom zatrzymanym w związku z podejrzeniem, że chcieli wyjechać do Syrii, bądź że planowali ataki we Francji – informuje w sobotę Reuters, powołując się na francuskie źródło sądowe.

Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani we wtorek, wraz z jeszcze jedną osobą, przez funkcjonariuszy francuskich służb specjalnych w Clermont-Ferrand i w Marsylii oraz w rejonie Paryża.

Według źródła, na które powołuje się Reuters, dwóm zatrzymanym grożą zarzuty uczestnictwa w przestępczej zmowie w celu dokonania zamachu terrorystycznego oraz zarzut posiadania broni. Trzecia z zatrzymanych osób została zwolniona.

Francuskie źródło sądowe poinformowało, że możliwy jest związek między zatrzymanymi mężczyznami a czterema osobami, które aresztowano 10 lutego w Montpellier w związku z podejrzeniem planowania ataku we Francji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl